Gegužės 20 d. skirta metrologams!

2021-05-20

Gegužės 20 d. yra Pasaulinė metrologijos diena, mininti Metro konvencijos (Convention du Mètre) pasirašymo 1875 m. sukaktį. Ši sutartis yra pagrindas nuosekliai matavimo sistemai visame pasaulyje, į kurią atsiremia mokslo atradimai ir inovacijos, pramoninė gamyba ir tarptautinė prekyba, taip pat gerinama gyvenimo kokybė ir pasaulinės aplinkos apsauga.

2021 m. Pasaulinės metrologijos dienos tema yra matavimų svarba sveikatos apsaugoje. Ši tema buvo pasirinkta siekiant suvokti svarbų matavimų vaidmenį sveikatos apsaugos sektoriuje, kurio sklandus veikimas yra kiekvieno iš mūsų gerovės garantas.

Visame pasaulyje nacionaliniai metrologijos institutai nuolat tobulina matavimo mokslą, kurdami ir patvirtindami naujas matavimo technikas būtinu rafinuotumo lygiu. Nacionaliniai metrologijos institutai dalyvauja matavimų palyginimuose, kuriuos koordinuoja Tarptautinis svorių ir matų biuras (BIPM), siekdami užtikrinti matavimų rezultatų patikimumą visame pasaulyje.

Tarptautinė teisinės metrologijos organizacija (OIML) rengia tarptautines rekomendacijas, kuriomis siekiama suderinti ir suderinti reikalavimus visame pasaulyje daugelyje sričių. OIML taip pat valdo OIML sertifikavimo sistemą (OIML-CS), kuri palengvina reguliuojamų matavimo priemonių tarptautinį pripažinimą ir pasaulinę prekybą.

Šios tarptautinės metrologijos sistemos suteikia reikiamą patikimumą, kad matavimai yra tikslūs, suteikia tvirtą pagrindą pasaulinei prekybai šiandien ir padeda mums pasirengti ateities iššūkiams.

Pasaulinė metrologijos diena pripažįstama ir švenčiama visų žmonių, kurie visus metus dirba tarpvyriausybinėse ir nacionalinėse metrologijos organizacijose ir institutuose, indėlis.