Bendroji informacija

Bendroji informacija

Pagrindiniai duomenys apie įmonę

AB Nordic Metrology Science
Įmonės kodas 120229395
Duomenys apie įmonę kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Buveinė Dariaus ir Girėno g. 23, LT-02189 Vilnius
Telefono numeris +370 5 230 6276
Elektroninis paštas info@nordicmetrology.com
Teisinis statusas neįregistruotas

 

 

Vizija, misija, tikslai

Vizija
Klientų vertinamas inovatyvus metrologinių paslaugų lyderis.
Misija
Teikti patikimas plataus spektro metrologines paslaugas.
Veiklos tikslai
Siekti Bendrovės verslo vertės augimo ir vykdyti veiklą pagal aukščiausius skaidrumo, valdysenos, etikos ir socialinės atsakomybės standartus. Bendrovės veiklos objektas yra plataus spektro metrologinės paslaugos.
Nordic Metrology Science veiklos strategija

Istorija

1914 m.

Esame viena iš nedaugelio įmonių Lietuvoje, kurios istorija atmena net Pirmąjį pasaulinį karą. Kalbant apie mus, negalime nepaminėti to, kad viskas prasidėjo nuo metrinės sistemos įvedimo ir tolimesnių įvykių, kurie lėmė mūsų atsiradimą. Tad norint pažinti mus geriau, teks truputėlį susipažinti su visus tuo metu palietusia istorija.

1919 m.

Pirmoji institucija atsakinga už metrologiją Lietuvoje buvo įkurta Kaune dar 1919 m. ir ji vadinosi Matų ir saikų rūmais.

1922 m.

1922 m. Lietuvoje buvo įvesta dešimtainė metrinė matų sistema. Iki to laiko buvo naudojami senieji matavimo vienetai, tokie kaip aršinas, stopas ir t.t.. Nuo čia galima sakyti prasideda ir mūsų pačių istorija.

1940 m.

Iki pat 1940 m. Lietuvos pramonė laikėsi Vakarų Europos (daugiausiai Vokietijos) metrologijos standartų. Nuo tų pačių metų metrologijos reikalais pradėjo rūpintis Sąjunginio standartizacijos komiteto įgaliotoji valdyba.

1941 m.

1940 m. pervadinti LSSR finansų liaudies komiteto padaliniu.

1945 m.

Taigi, 1945 m. buvo įkurtas įgaliotojo komiteto matų ir matavimo prietaisų valdybos skyrius, kuris veikė Kaune. Mūsų pradžia taip pat prasidėjo Kaune, kuris tapo traukos centru.

1948 m.

Nuo 1948 m. įgaliotojo komiteto matų ir matavimų prietaisų valdybą sudarė 3 skyriai: Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje, kurie tapo mūsų pirmaisiais plėtros žingsniais. Turime paminėti, kad šiuose miestuose savo veiklą vykome ir šiomis dienomis.

1955 m.

Po 7 metų 1955 m. prie Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio centrų prisijungė ir Šiauliai. Paskutinis prisijungė Vilnius ir 1965 m. įkurta Vilniaus valstybinė matavimo technikos laboratorija.

1960 m.

1960 m. vyko svarbus tarptautinis susitikimas, kuriame 36 valstybės Tarptautinėje matų ir svorių konferencijoje priėmė naują matų sistemą – „Le system’e international ‘unite”, arba geriau žinomą kaip SI sistema, prie kurios buvo pereita ir SSRS priklaususioje Lietuvoje.

Nuo to laiko metrologinės paslaugos tapo vis aktualesnės, kadangi spartėjo gamybos plėtra, didėjo tiek importo, tiek eksporto apimtys, todėl buvo svarbu užtikrinti, kad metrologijos infrastruktūra būtų atitinkanti ekonominį augimą.

1996 m.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, iškilo būtinybė turėti ir savo valstybinius etalonus, todėl 1996 m. buvo priimtas pirmasis nepriklausomos Lietuvos istorijoje Metrologijos įstatymas, kuris leido kurti etalonų bazę, tai leido Lietuvos metrologams tapti visų pagrindinių tarptautinių metrologijos organizacijų nariais. LR Vyriausybė nusprendė įsteigti atskirus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių valstybinius metrologijos centrus.

2010 – 2013 m.

Kurį laiką veikę atskiri (2010 – 2013 m.) valstybiniai metrologijos centrai tapo akcinėmis bendrovėmis.

2015 m.

O 2015 m. reorganizuojant šiuos centrus jie buvo prijungti prie Vilniaus ir tapo viena bendra Nordic Metrology Science.

Dabar

Šiandien Nordic Metrology Science – tai plataus spektro paslaugas teikianti įmonė fiziniams ir juridiniams asmenims. Bendrovės veikla metrologijos srityje yra akredituota, todėl atlikti matavimai bei bandymų rezultatai pripažįstami visoje Europos Sąjungoje. Tarplaboratoriniai palyginimai vykdomi tarptautiniu mastu.